Pravidla Badmintonu

   Hra
Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako dobrý. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané "prasátko", je v badmintonu povolena (i při podání).

   Míček
Badminton se hraje míčkem, který je vyroben z pravého husího peří (na jeden je zapotřebí 16 brk), Míček váží 5,5 gramu. Délka per musí být jednotná v rozmezí od 65mm, měřeno od konce pera k horní části základny

  Počítání
Všechny disciplíny se podle nového systému hrají na dva vítězné sety do 21 bodů a hráč, který vyhrál výměnu, vždy získává bod; opouští se tedy pravidlo o ztrátování. Za stavu 20-20 se pokračuje ve hře, dokud jeden z hráčů nezíská 2 body po sobě, ovšem pokud skóre dosáhne stavu 29-29, vítězí hráč, který dosáhne 30. bodu.

 Disciplíny

Badminton je individuální sport, kde se hraje pět disciplín:
- dvouhra mužů,
- dvouhra žen,
- čtyřhra mužů,
- čtyřhra žen,
- smíšená čtyřhra (mix)

 

Dvouhra:

při dvouhře se hraje (i při podání) stále na úzké a dlouhé hřiště!

 

Čtyřhra:

podaní se hraje na široké, ale krátké hřiště, po odehrání a přijmutí podání se již hraje na celé hřiště!

při podání musí podávající stát ve svém čtverci, ale jeho spoluhráč může stát ve stejném čtvrci, ve svém, nebo i v obou čtvercích..... kdekoli!!     (tedy na své straně sítě a v hřišti)

   

 

 


 

  

 

 

 

  


Vytvořte si webové stránky zdarma! Webnode